Trump’ın yeni başkanlık kampanyasına ailesinden destek yok

New York mecmuasına göre, ABD eski başkanı Donald Trump’ın (76) 22 Kasım’da Yahudi aykırısı rapçi Kanye West ve milliyetçi Nick Fuentes ile 2024 ABD Başkanlık seçimleri kampanyası için verdiği akşam yemeğinin kamuoyuna duyurulmasından bu yana Kushner (41) çıkan fırtınayı dindirecek bir atakta bulunmadı.

Jared Kushner…

Trump, 15 Kasım’da art geriye üçüncü başkanlık kampanyasını duyurmadan evvel, Kushner ve eşi Ivanka Trump, sürece katılmaya isteksiz olduklarını gizlemediler.

The Post’a konuşan bir kaynak, “Her ikisi de Washington’da makus hissediyorlar ve geri dönüp kendilerini ve çocuklarını öbür bir acı kampanyaya maruz bırakmak istemiyorlar” dedi.

Ivanka Trump, Donald Trump…

“TAVSİYEYE GEREKSİNİMİM YOK”

Kushner, Mar-a-Lago’da başlatılan kampanyanın başlangıcına katılırken eşi Ivanka yer almadı. Yaptığı açıklamada Ivanka Trump, “Küçük çocuklarıma ve bir aile olarak yarattığımız özel hayata öncelik vermeyi seçiyorum. Siyasete girmeyi düşünmüyorum.” dedi.

Trump ise 2024 ABD Başkanlık seçimleri lansmanındaki dikkate bedel eksikliklere karşın, tüm ailesinin onun gerisinde olduğu konusunda ısrar etti.

“Ailemin tüm üyelerinin benimle olduğunu düşünüyorum. Bu, kampanya üzerinde çalışacakları manasına gelmiyor fakat her vakit %100 benimle birlikteler” diyen Trump, eleştirilen kampanyasıyla ilgili olarak da “Kimsenin tavsiyesine gereksinimim yok! Hayli düzgünüm. Bilakis tavsiye vermekte epey uygun olduğumu düşünüyorum.” dedi.

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir