Okan Buruk’tan Lale Orta için konuşulan skandal iddiaya ilk yorum! Jorge Jesus’a da sert gönderme

Galatasaray Teknik Yöneticisi Okan Buruk, 2-1 kaybettikleri Konyaspor maçından sonra açıklamalarda bulundu. Buruk, maçın hakemine yönelik ve Jorge Jesus’un “Play-off oynanmalı” çıkışıyla ilgili sorulara cevap verirken MHK Başkanı Lale Orta hakkında gündeme düşen sav için de konuştu.

İşte Buruk’un açıklamaları:

“LALE ORTA AÇIKLAMA YAPMALI”

“Ne ben, ne siz, ne taraftarlar, ne futbolseverler, ne TFF Başkanı ve yönetimi, buna inanmak istemiyordur. İnşallah bu gerçek değildir. Tek söyleyeceğim bunun bir yanlış manaya ya da yanlış haber olmasıdır. Lakin çok net bir biçimde konuşuluyor. İnşallah yanlışsız değil diyerek MHK Başkanı Lale Orta’dan açıklama bekleyebiliriz.”

“PLAY-OFF OLMAZ”

“Play-off’la ilgili yorum yapmak güç. Onun kararını verecek olan federasyon. Ligin artık son 9-10 haftasında bu türlü bir şey olmayacağını herkes biliyor. Gereksiz bir gündem oluşturuluyor. Federasyon kararını vermiş, lig oynanıyor.”

“LİGİ BİTİRSELER EYVALLAH DERİZ”

“Ülke olarak o kadar sıkıntı bir şey yaşadık ki, bunların konuşulmasını bile üzülerek dinliyoruz. Beşerler meskenlerinden olmuş, ailesini kaybetmiş. Bu kadar acının içinde futbol nedir ki? Bundan bile bir şeyler çıkarmaya çalışan beşerler var. Olağan ki herkes hakkını isteyecek lakin bu durumda ligi kapatsalar ‘eyvallah’ diyeceğiz.”

“AYNI PERFORMANS İÇİN UĞRAŞACAĞIZ”

“9 puan önde girdik lakin artık rakibimizin maçına bakacağız. Başımızı kaldırıp, nasıl 14 maç kazandıysak, birebir performansı göstermeye çalışacağız.”

“İKİ KIRMIZIYI VERMEDİ”

“İlk yarı iki tane kırmızı kart durumu vardı, Leo Dubois’in ayağına basılması… Ahmet Oğuz’un Raschica’yı arttan çekmesi. Zorbay Küçük’ün göstermediği iki kırmızı kartla maça tesiri vardı.”

“MERTENS’İ ARADIK”

“Mertens’in hamlede oyunu yönetmesi çok öneml. Yokluğu iki maçta da ortaya çıktı. Oynayan oyuncuların da performansı daha uygun olabilirdi. Rashica en güzellerden biriydi. Daha sonra Zaniolo’yu oraya, Milot’u sağa aldık. Daha güzelini yapabilecek gücümüz vardı. Son kısımdaki oyun bize yakışmadı.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir