Kar kapıya dayandı! Meteoroloji tarih verdi 5 gün sürecek

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından paylaşılan hava durumu kestirim raporuna nazaran; kimi vilayetlerde kuvvetli sağanak ve kar yağışının tesirli olması öngörülüyor. İşte son dakika hava durumu haberinin ayrıntıları…

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan iddialara nazaran, kuzey kısımlarının modüllü, yer yer çok bulutlu, Doğu Karadeniz kıyıları ile Osmaniye, Ordu, Artvin ve Ardahan etrafları ile Samsun’un doğu kısımlarının yağmur ve sağanak yağışlı, Doğu Karadeniz’in iç kısımlarının yüksekleri ile Ardahan’ın yüksek kesitleri karla karışık yağmur ve yer yer kar yağışlı, öbür yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği kestirim ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde Marmara, İç Ege, İç Anadolu ve Batı Karadeniz’in iç bölümlerinde pus ve yer yer sis bekleniyor.

Hava sıcaklığında kıymetli bir değişiklik beklenmiyor. Batı kesitlerde mevsim normallerinin 5-8 derece, başka yerlerde 2-4 derece üzerinde seyretmeye devam etmesi bekleniyor.

Rüzgarın ise ekseriyetle kuzey istikametlerden, yurdun güney bölümlerinde güney taraflardan hafif, orta sıra orta kuvvette esmesi bekleniyor.

SİS VE PUS HADİSESİ UYARISI

Sabah ve gece saatlerinde Marmara ile Kuzey kesitlerde yer yer sis ve pus hadisesi beklendiğinden yaşanabilecek aksiliklere karşı ( Ulaşımda aksamalar vb.) dikkatli ve önlemli olunmalıdır.

5 GÜN SÜRECEK

Yayınlanan hava durumu raporuna nazaran, önümüzdeki 5 gün boyunca birtakım bölgelerde yağmur ve sis bekleniyor. Yüksek kısımlarda ise karla karışık yağmur iddia ediliyor. Öte yandan sıcaklıklar yüksek oranda düşecek. İstanbul dahil soğuk hava tesirli olacak.

Bazı vilayetlerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:

Ankara: Az bulutlu ve açık 18

İstanbul: Kesimli ve az bulutlu, sabah ve gece saatlerinde puslu ve yer yer sisli 20

İzmir: Az bulutlu ve açık 27

Adana: Az bulutlu ve açık 28

Antalya: Az bulutlu ve açık 25

Samsun: Kesimli, yer yer çok bulutlu, doğusu sağanak yağışlı 16

Trabzon: Kesimli, yer yer çok bulutlu, doğusu sağanak yağışlı 18

Erzurum: Kesimli ve az bulutlu 12

Diyarbakır: Az bulutlu ve açık 22

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir