Bu hafta hangi filmler vizyona girecek? İşte sinemaseverlerle buluşacak yapımlar

Bu hafta vizyona giren yerli ve yabancı üretimlerin konusu ve oyuncuları dikkat cazibeli. Animasyondan kaygıya geniş bir yelpazede sinemalar vizyona girecek. İşte, haftanın üretimlerinin ayrıntıları…

“The Flash”

Ezra Miller, Sasha Calle ve Ben Affleck’in başrollerini paylaştığı “The Flash” aksiyon ve macera tutkunlarını sinema salonlarına çekmeyi hedefliyor.

Michael Keaton, Michael Shannon, Kiersey Clemons, Saoirse-Monica Jackson ve Ron Livingston üzere isimlerin de rol aldığı Andy Muschietti direktörlüğündeki sinema, annesinin vefatını engellemek için gücünü kullanarak vakitte geriye giden Barry Allen’ın, vaktin akışında istenmeyen sonuçlara yol açmasını mevzu alıyor.

“Asteroit Şehir”

Margot Robbie, Tom Hanks ve Scarlett Johansson’un başrolündeki “Asteroit Şehir”, 1955 yılında bir Amerikan çöl kasabasında geçen öyküyü beyaz perdeye taşıyor.

Yönetmenliğini Wes Anderson’un üstlendiği romantik güldürü cinsindeki sinema, bilimsel gayeli düzenlenen bir programda beklenmeyen olayların meydana gelmesiyle yaşananları anlatıyor.

“Joyland”

Saim Sadiq’in yönettiği, Ali Junejo, Rasti Farooq ve Alina Khan’ın rol aldığı Hint üretimi “Joyland”, konutun küçük oğlunun aşık olmasıyla hayatları değişen ataerkil bir ailenin kıssasını irdeliyor.

“Benim Babam Bir Kahraman”

Orçun Benli’nin direktör koltuğunda oturduğu “Benim Babam Bir Kahraman”, oğlu ile İstanbul’un varlıklı semtlerine komşu olan gecekondu mahallesinde yaşayan bir adamın kıssasını odağına alıyor.

Ufuk Bayraktar, Yetenekli İpek, Selim Erdoğan, Mehmet Emin Güney, İdris Nebi Taşka ve Aslıhan Kapanşahin’in oynadığı sinemanın senaryosunu direktör Orçun Benli, Şükrü Üçpınar ve Alptekin Öztürk birlikte kaleme aldı.

“Obsesyon”

Ekin Mert Daymaz, Ege Kökenli ve Sarp Can Köroğlu’nun başrollerini paylaştığı “Obsesyon” sineması bu hafta tansiyon meraklılarının ilgisini çekmeye aday.

Eray Altay’in direktörlüğünü yaptığı sinema, sevdiği bayanın kalbini kazanmaya çalışan obsesif bir adamın öyküsünü bahis ediniyor.

“Hüddam 3: Lamia”

Utku Uçar’ın yönettiği haftanın yerli dehşet sineması “Hüddam 3: Lamia”, babasının intiharı ile sarsılan bir gencin gerçeği öğrenmek ve kan bağının üzerinde olan lanete son vermek için giriştiği çabayı anlatıyor.

“Elemental: Tabiatın Güçleri”

Disney ve Pixar’ın “Elemental: Tabiatın Güçleri” isimli yeni animasyon sineması, ateş, su, toprak ve hava elementlerinin bir ortada yaşadığı Element Kenti’nde geçen bir kıssayı sinema perdesine taşıyacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir