Arda Güler transferi için Ali Koç ile görüştüler!

Türk futbolu ve Fenerbahçe’nin parlayan yıldızı Arda Güler‘e talipler her geçen gün artıyor. İtalya’dan Napoli’nin yanı sıra birçok Avrupa devi Arda’yı yakından takip ediyor. Genç yıldıza bir talip daha çıkarken lider Ali Koç ile transfer görüşmesinin yapıldığı tez edildi.

Fenerbahçe’nin Gençlerbirliği alt yapısından takımına kattığı ve geçen dönem Türk futboluna kazandırdığı Arda Güler, birçok Avrupa devi tarafından yakından takip ediliyor. İtalyan basını bilhassa Napoli’nin genç yıldızla ilgilendiğini ve Fenerbahçe’nin kapısını çalacağını sav etmişti.

Milliyet’e nazaran Napoli’den sonra bir Avrupa devi daha Arda’yı yakın takibe aldı. Transfer için lider Ali Koç ile görüşme yapıldığı ve genç yıldızın bonservisinin aşikâr olduğu tabir edildi.

Fenerbahçe’de Arda Güler diz travması nedeniyle yaklaşık 2 haftadır alanlardan uzak. Sarı-lacivertli kulüp yaptığı açıklamada “Profesyonel Futbol A Ekip oyuncularımızdan Arda Güler’in ulusal kadro dönüşü ağrı şikayetlerinin devam etmesi üzerine çekilen MR görüntülemesinde; dizinde travma tespit edilmiştir. Oyuncumuzun tedavi programı belirlenilerek rehabilitasyon süreci başlamıştır.” sözlerine yer vermişti.

Oyuncunun yaklaşık 3-4 hafta alanlardan uzak kalacağı argüman ediliyordu. Arda Güler’in kısa mühlet içinde gruba dönmesi amaçlanıyor. Genç yıldızın Trabzonspor maçı sonrası ekip idmanlarında yer alabileceği argüman ediliyor.

Arda Güler’in Fenerbahçe’deki performansı ve potanisyeli İtalya Serie A gruplarından Napoli’yi etkiledi. Daha evvel Fenerbahçe’den Eljif Elmas ve Kim Min Jae üzere yıldızları takımına katan Napoli bu kere gözünü Arda Güler’e dikti. Napoli’ye yakınlığı ile bilinen haber siteleri İtalyan grubunun Arda Güler için Fenerbahçe’ye resmi teklifte bulunacağını sav etti.

Ayrıca İtalya’dan Corriere dello Sport, Milan’ın da Arda Güler ile yakından ilgilenen ekipler ortasında olduğu ve bu transferde Napoli ile rekabete hazır olduğunu vurguladı.

Arda Güler, bu dönem şayet muhakkak bir maç hududuna ulaşırsa özgür kalma bedeli 20 milyon euro olacak. Aksi taktirde Arda 5 milyon euroya özgür kalacak. Lakin Arda’nın bu maç hududunu aşmasına kesin gözüyle bakılıyor. Hollanda devinin bu 20 milyon euroluk sayısı makul bulduğu ve dönem sonunda bu parayı Fenerbahçe kulübüne vererek Arda’nın bonservisine sahip olmak istediği söz ediliyor.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir