AK Parti Sözcüsü Çelik: Yürüyen merdivende yürümeyi bilmeyen adam memleket mi yönetecek

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, partisinin Adana Yumurtalık’taki bir otelde düzenlenen mahalle liderleri ve yöneticileriyle buluşma programına katıldı.

Konuşmasında Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu hedef alan Çelik, şöyle konuştu: “Togg için ‘fabrikası nerede?’ diyordu. İşte otomobil yollarda geziyor. Bunu diyen Kılıçdaroğlu, yürüyen merdivene zıt binen bir adam, fabrikayı görmesi, bu türlü bir şey yapması mümkün mü? Yürüyen merdivende yürümeyi bilmeyen adam memleket mi yönetecek?”

Cumhurbaşkanı ve 28. Periyot Milletvekili Genel Seçimi’nin “kader seçimi” olduğunu vurgulayan Ömer Çelik, şöyle devam etti: “Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin başıdır Cumhurbaşkanı’mız. Ordularımızın başkomutanıdır. Meclis’e girdiği vakit bunlar saygısızlık yaparlar, ayağa kalkmazlar. Diğerlerini gördükleri vakit temel duruşa geçiyorlar. Cumhurbaşkanı’mızın ortaya koyduğu siyasetlerin karşısında şimdiye kadar ne yaptılar? Yaptığı, bir tane çeşme açtı.

Geçen gün çıkmış bir tanesi diyor ki ‘Erdoğan’ı yargılayacağız’. Erdoğan vatansever olduğu için mi yargılayacaksın? Teröristlere bir şey söylemiyorsun, Cumhurbaşkanı’mızı yargılamaktan bahsediyorsun. Hala Menderes’in katillerinin lisanıyla konuşuyorsun. O günler geçti, millet ayakta, şuurlu, sandığa sahip çıkıyor. Ne yaptığı için bu sözleri söylüyorsun? Terörle gayret ettiği için mi?” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir